Aloes w chorobach skóry

Wygląd cery i włosów jest odzwierciedleniem stanu zdrowia. Cera stanowi jedną z najbardziej obfitych tkanek naszego organizmu, jej całkowita powierzchnia dochodzi do 2 m2 (powierzchnia jelit jest 100 razy większa). Największa rozpiętość mikroflory mieści się nie w jelitach a oczywiście na skórze. Skóra jest niezwykle kluczowym organem, dopełnia rolę warstwy zapobiegawczej, narządu wydzielniczego i narządu czucia a dodatkowo regulatora ciepła.

Sformowana jest z kilku  warstw: naskórka z przydatkami (włosy, paznokcie, gruczoły łojowe i potowe), skóry właściwej (głównie tkanka całkowita ukształtowana z włókien kolagenowych) tudzież tkanki podskórnej (przede wszystkim tkanka tłuszczowa).Skóra stanowi barierę chroniącą od otoczenia zewnętrznego, jest aczkolwiek tak samo witalna jak mózg. Jednakowo jak nerki, jelita czy płuca skóra jest organem wydalania. Mnogość chorób skórnych spowodowana jest zaburzeniami metabolizmu (źle zbilansowana dieta, niedostatki witamin i związków mineralnych, choroba alkoholowa, schorzenia wątroby i nerek, kontakt ze związkami toksycznymi). Poprzez ćwiczenia powodujące obfite pocenie, zioła medyczne czy saunę można przyspieszyć wydzielanie toksyn przez skórę.

aloesRównie skuteczny skutek oczyszczający, a przy okazji odżywczo-regenerujący, można pozyskać stosując miąższ aloesowy, który działa na każde warstwy skóry pro-zdrowotnie w sposób wszechstronny i wszechstronny.Miąższ aloe vera gwarantuje równowagę kwasowo-zasadową skóryLekko kwaśny (pH 4,8 – 5,5) odczyn powierzchniowych warstw skóry zabezpiecza przed infekcjami bakteryjnymi i mikozą. Na nieszczęście, pobyt w przesuszonych pomieszczeniach, palenie papierosów, stresy, zakłócenia systemu hormonalnego, źle dopasowane mydła, szampony i inne kosmetyki a też szkodliwa dieta powodują zakłócenia stabilności kwasowo-zasadowej skóry. Kwaśność miąższu aloesowego jest zbliżona do kwasowości skóry.

Dzięki temu ale zarówno ze względu na własności buforujące aloe vera jest wyśmienitym regulatorem korygującym i stabilizującym równowagę kwasowo-zasadową skóry. Wnikając dokumentnie w powłoki naskórka miąższ aloe vera działa przez dłuższy okres, ułatwiając leczenie trądzika młodocianego, cellulitu, łuszczycy a też innych chorób skóry.


SKLEP - Forever Business Owner - 480000143503

Warszawa,Kraków,Łódź,Wrocław,Poznań,Gdańsk,Szczecin,Bydgoszcz,Lublin, Katowice,Białystok,Olsztyn,Gdynia,Bytom,Rybnik,Tychy,Bielsko-Biała,Zabrze, Gdynia,Częstochowa,Radom,Sosnowiec,Toruń,Kielce,Gliwice,Rzeszów,Gorzów Wielkopolski,Ruda Śląska,Dąbrowa Górnicza,Elbląg,Płock